Kované mříže

Kované mříže z naší dílny splňují požadavky bezpečnosti i estetického vzhledu. Z pohledu bezpečnosti jsou mříže vyrobeny z plného materiálu silného průřezu, který odolá náporu zlodějů. Mříž je do otvoru montována takovým způsobem, aby ji nebylo možné nijak odšroubovat. Dodržujeme i předpisy, které určují maximální velikost otvoru v mříži.

Vzhled a velikost kované mříže přizpůsobíme vašim požadavkům, případně vyhotovíme návrh. Zajistíme kompletní službu od návrhu až po montáž.

Námi vyrobené kované mříže mají dlouhodobou protikorozní ochranu. Používáme žárové zinkování s následnou aplikací barevného nátěru.

Máme i zkušenosti s realizací mříží do památkově chráněných objektů.

Kované mříže - realizované zakázky

Kovaná mříž - kaplička Domanín

Kovaná mříž na kapličku v Domaníně skládající se ze dvou křídel a pevného horního oblouku.

Kovaná mříž na okno ke sklepu

Kovaná mříž na okno ke sklepu zabraňující vniknutí do objektu pomocí sklepních okének.

Kovaná mříž na kytky - Vysočina

Kovaná mříž na pnoucí kytky.

Kované mříže na Vítochovský kostelík

Kovaná mříž na Vítochovský kostelík byla vyrobena jako replika podle staré již nefunkční mříže. Zakázka byla realizována přes památkový ústav, protože se jedná o památkově chráněný pozdně románský kostel z 1. třeniny 13. století.

Kovaná mříž na okno

Kovaná mříž na okno ve zdi a na okénko na dřevěných vratech.

Kovaná probíjená mříž

Kovaná probíjená mříž na hospodářské budově starého mlýnu. Mříž je vyrobena s ohledem na dobovou rekonstrukci mlýnu.

Kovaná mříž ke dveřím

Kovaná mříž ke dveřím památkově chráněné fary. Mříž je složena ze tří částí: - horní pevné části a dvou otevírajících křídel.

Kované okno s mříží

Kované okno s mříží ke sklepním otvorům rodinného domu. Mříž je ve stejném charakteru, jako jsou zhotoveny kované dveře na vstup do sklepa.

Kovaná mříž Vysočina

Kovaná mříž na okno ke staré chalupě na Vysočině. Mříž je jednoduchého vzhledu, snýtovaná a do zdi připevněná kovanými šrouby.

Kovaná mříž na okno - Bystřice nad Pernštejnem

Kovaná mříž na okno v kameninové zdi rodinného domu. Mříž je tvořena čtyřhranem, vzájemně snýtovaným a na koncích napěchovaným.

Kovaná mříž na okno - Vysočina

Kovaná mříž na okno ke sklepu rodinného domu umístněného v kamenici. Mříž je snýtovaná a kotvení je provedeno kovanými šrouby.

Kovaná mříž ke kapličce

Kovaná mříž ke kapličce ve Vojtěchově v jednokřídlém provedení a s obloukem v horní části.

×